Odloží se splatnost pojistného za říjen i za již odložené měsíce

on

|

views

and

comments

Ministr práce Milan Krajniak (Jsme rodina) předložil na středeční jednání vlády návrh odložení splatnosti pojistného za říjen tohoto roku. Kabinet materiál odsouhlasil a odložil tak splatnost nejen za říjen, ale i za již odložené platby pojistného na sociální pojištění pro povinně nemocensky a povinně důchodovém pojištěné osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a také pojistného, ​​které platí zaměstnavatel za měsíce květen až červenec 2020, prosinec 2020, leden až květen 2021.

Odložené pojistné se bude platit postupně v tříměsíčních intervalech v rozmezí od 31. března 2022 do 31. března 2024. „Také se navrhuje další odklad odvedení pojistného pro OSVČ a pojistného, ​​které platí zaměstnavatel, a to za období říjen 2021 až 30. červen 2024 , „napsal resort práce v materiálu.

Odklady pojistného se však týkají pouze zaměstnavatelů a OSVČ, kteří vykazují pokles čistého obratu, nebo pokles příjmů z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti o 40% a více.

Ministerstvo práce v materiálu zdůraznilo, že odklad se bude týkat i placení povinných příspěvků na starobní důchodové spoření (2. pilíř) a placení příspěvků na penzijní připojištění (3. pilíř), které povinně platí zaměstnavatel za zaměstnance vykonávajícího rizikovou práci.

Návrh ukrojí z letošních příjmů rozpočtu veřejné správy téměř 12 milionů eur, příští rok však na příjmech přidá zhruba pět milionů eur a pozitivní vliv má mít odklad iv letech 2023 a 2024.

Share this
Tags

Must-read

Pohádková a aktivní dovolená v srdci Krkonoš

Plánujete letní dovolenou v Krkonoších či jinde v Česku? To je velmi dobře, protože pokud tomu tak je, znamená to, že svou rodinu, potažmo...

Moře šperků

Rádi se pyšníte krásnými  a originální šperky a zároveň milujete moře a vše s ním spjaté? Dovedete si představit, že budete mít ve své...

Díra v zákoně trestá rodiče samoživitele, KDH navrhuje řešení

"Stát se takto při nejasně stanovených pravidlech zbavuje odpovědnosti," hodnotí daný stav právnička a členka předsednictva KDH Martina Holečková s tím, že předmětný zákon...
spot_img

Recent articles

More like this