J. Weidmann na konci roku odejde z čela německé centrální banky

on

|

views

and

comments

Guvernér německé centrální banky Jens Weidmann rezignoval na svůj post. Weidmann skončí k 31. prosinci 2021. O uvolnění z funkce požádal z osobních důvodů.

Weidmann, který patří mezi nejkonzervativnější členy Rady guvernérů Evropské centrální banky, je dlouhodobým kritikem mimořádně uvolněné měnové politiky ECB.

„Přišel jsem k závěru, že více než deset let je dostatečný čas pro zahájení nové kapitoly – pro Bundesbank, ale i pro mě osobně,“ uvedl Weidmann v listu zaměstnancům německé centrální banky.

„Prostředí, ve kterém operujeme, se výrazně změnilo a úkoly centrální banky narostly. Finanční krize, státní dluhová krize a nakonec tato pandemie vedly v politice a měnové politice k rozhodnutím, které budou ještě dlouho působit. Pro mě přitom vždy bylo důležité, aby zůstal slyšitelný jasný a na stabilitu orientovaný hlas Bundesbank, „uvedl v dopise Weidmann pokud měnové politice ECB dodal, že bude klíčové, aby se banka jednostranně nezaměřovala na deflační rizika,“ ale aby také neztrácela ze zřetele potenciální inflační nebezpečí „.

Weidmann se dostal do čela Bundesbanky v květnu 2011 jako její dosud nejmladší guvernér ve věku 43 let, když vystřídal Axela Webera.

Share this
Tags

Must-read

Pohádková a aktivní dovolená v srdci Krkonoš

Plánujete letní dovolenou v Krkonoších či jinde v Česku? To je velmi dobře, protože pokud tomu tak je, znamená to, že svou rodinu, potažmo...

Moře šperků

Rádi se pyšníte krásnými  a originální šperky a zároveň milujete moře a vše s ním spjaté? Dovedete si představit, že budete mít ve své...

Díra v zákoně trestá rodiče samoživitele, KDH navrhuje řešení

"Stát se takto při nejasně stanovených pravidlech zbavuje odpovědnosti," hodnotí daný stav právnička a členka předsednictva KDH Martina Holečková s tím, že předmětný zákon...
spot_img

Recent articles

More like this